" Mjeti "Transition" vazhdon të jetë koncepti i një mjeti eksperimental, por në fakt, ajo i ka kryer provat e fluturimit. Comments Off on Rrëzohet avioni, piloti ngec në rrjeta elektrike Rrëzohet avioni, piloti ngec në rrjeta elektrike Një avion luftarak belg u rrëzua në veriperëndim të Francës këtë të enjte duke lënë një pilot të ngecur në një linjë elektrike me tension të lartë. Ky incident ndodh direkt pas marrëveshjes Rusi-Turqi për çmilitarizimin e zonës së Idlibit në Siri. Mënyra e transportit si dhe mjeti me te cilin levizim ne enderr tregon menyren se si ne reagojme ndaj pengesave dhe problemeve ne jete. (keto shkaterrohen kur bien mbi toke, dmth kur perplasen me realitetin) Aeroplanet si mjete transporti personale kane nje kuptim tjeter. Avioni është pritur me c. Në Toronto, në orën 10:40, avioni u ul në pistë dhe pasagjerët u larguan, ndërsa gruaja mbeti brenda, në gjumë, pa u vënë re nga askush. Në të ftohtë, errësirë dhe pa pasur mundësinë që të komunikojë, kjo është fatkeqësia që i ndodhi një pasagjereje në bordin e një avioni të "Air Canada" në fluturim nga qyteti i Kebekut në Toronto. Shtatë vite më parë, keshtu. Avion i cili qenka ne pronesi te nje personi nga Skrapari prandaj do te ndodhe si me Gomarin e Krrabes ku fluturoj Gomari ndersa ne Gjaderr nuk do te fluturoj Avioni,asgje nuk u duhet besuar ketyre politikaneve per me teper kur Edi Rama, qeverise me ata qe e kane akuzuare se pin 3000 euro droge ne dite dhe nga ana tjeter,akuzon Lulezim Basha qe. Ne gjithashtu përdorim shërbime të ndryshme të jashtme, të tilla si Google Webfonts, Google Maps, Youtube dhe të tjera, për të përmirësuar ofertat tona. Avioni që pashë në ëndërr ishte një i linjës ”American Airlines” … Fatkeqësia ndodhi 9 ditë pas fillimit të ëndrrave të Both, kur avioni “DC-10” i “Amerikës Airlines”, u rrëzua pak pas ngritjes nga Çikago në orën 3 e 15 minuta në Çikago. Kapiteni u zgjua vetëm pasi dëgjoi kullën e kontrollit në radio, e cila e kontaktoi disa herë e alarmuar, pasi avioni u pa se kishte dalë jashtë. Pasi të gjithë pasagjerët dolën, avioni qëndroi i parkuar në aeroportin ndërkombëtar të Torontos, sigurisht me të gjitha pajisjet e fikura. Kill’em pastaj krijoi arkën e tij prej druri dhe shkoi te bente pazaret. Megjithatë, pa kaluar në një filozofi të tillë, le të kujtojmë se ne kemi parë në ëndërr një lopë. Avioni i rrëzuar i "air asia" nuk e kishte lejen e ministrisë për fluturim. Aman pas marrjes së vendimit rruga s’ka qenë e lehtë. I mire ne komandim Avioni i reziston shume mire hyrjes ne shtopor dhe eshte pothuajse e pamundur te futesh ne rrotullime pa vendosur plotesisht pedale nga njera ane dhe terheqje te dorezes plotesisht ne kendin kritik te ndeshjes; kjo njekohesisht ska asnje kuptim te kryhet. Sot, për shumë njerëz, Bashkimi Evropian është një makth dhe jo një ëndërr. Avioni i parë i “Air Albania”, kompania e parë ajrore shqiptare, u ul pasditen e së premtes në aeroportin e Rinasit, Airbus 319, që si stemë ka flamurin shqiptar. Ne gjithashtu përdorim shërbime të ndryshme të jashtme, të tilla si Google Webfonts, Google Maps, Youtube dhe të tjera, për të përmirësuar ofertat tona. Avioni pilotohej nga Boidar Vojevic dhe detyra e tij ishte të fluturonte për në aerodromin ushtarak të Kumanovës, Maqedoni, ku do të merrte pjesë në stërvitje. Avioni i Air Albania, tanimë është gati për fluturimin e parë të së shtunës drejt Stambollit. Ministria tha se piloti arriti që të dalë nga avioni pak kohë para rrëzimit. Perqafimi ka dy forma komentimi:Kush sheh ne enderr se ka perqafuar dike dhe e ka perfshire me doren e tij,kjo aludon nje triumf. 2015 nga Jearta Caushi 25. ka shume trafik ecim ngadale edhe jam ne stres jam. une kam perhere nej enderr me shfaqet shume shpesh edhe eshte si te thuash e njejta teme po ne vende te ndryshme. VOAL – Nga e diela ata do të luftojnë në fushë për titullin e mjeshtrit të tenisit të vitit 2019, por ndërkohë Roger Federer, Rafa Nadal, Novak Djokovic dhe pjesëmarrësit e tjerë në finale të ATP në Londër kanë përfituar nga ajo për një udhëtim të bukur në Tamiz. Ky përbën një problem serioz për studimin e tyre, pasi që pajisjet që ne do të mund të dërgonim në to rrezikojnë të fluturojnë në hapësirë apo të kthehen përmbys si pasojë e lëvizjes së tyre të zakonshme. un isha brenda dhe po me ndiqnin disa njerz un ikja gjithmon prej tyre. Destinacione nga ato që duken të paarritshme dhe në secilin prej tyre përvoja të ndryshme, programe dhe akomodim sipas vendit të zgjedhur. Gati avioni që fluturon për 1 orë nga Londra në Nju Jork. com About us: “Albanian Tourism Guide” was establish in February 28 2014. Avioni i Air Albania, tanimë është gati për fluturimin e parë të së shtunës drejt Stambollit. Kavaje/ 40-vjeçari bie nga nje objekt ne rikonstruksion, nderron jete ne spital Zbardhen detajet mbi ngjarjen e ndodhur dje ne Dukagjin, ku mbeti i vrare 55-vjeçari Fushe-Bulqize/ Garbitet me arme zjarri zyra postare, autoret marrin parate dhe largohen. “Ne flasim për avionët sikur janë lodra, por janë pajisje shumë të shtrenjta dhe që kompanitë e mëdha si Turkish nuk i kanë as në pronësi. Kryeministri Edi Rama në inauguriin e kësja linje ka falënderuar rpesidentin turk Rexhep Taiyp Erdogan, ndërsa ka thënë se kjo ë. VOAL - Nga e diela ata do të luftojnë në fushë për titullin e mjeshtrit të tenisit të vitit 2019, por ndërkohë Roger Federer, Rafa Nadal, Novak Djokovic dhe pjesëmarrësit e tjerë në finale të ATP në Londër kanë përfituar nga ajo për një udhëtim të bukur në Tamiz. “Nuk mund ta besoj, është një ëndërr e keqe”, tha Horacio Sala kur u kontaktua nga “Cronica TV’ në shtëpinë e ti. Jam me ty si një gjëmë me një gjëmë… Më për ne s’ka në botë takim. Pastaj me skeptrin e presidentit të botës në. Avioni, stafi… të gjithë duken gati një ditë para fluturimit të parë. Avioni shkoi të parkohet te vendi i tij, kur papritur shpërthyen flakët e parë te pjesa e majtë e. Pasi u mbush me karburant dhe u nis në fluturim, një Boeing 737 rus me 173 vetë në bord bëri ulje emergjente në qytetin siberian të Krasnoyarsk. Një djalë 12-vjeçar është gjetur i gjallë nën rrënojat e një avioni të aksidentuar që vrau tetë persona në Indonezi. Gastonit të vogël i pëlqen shumë të pilotojë. Gjatë fjalës së tij në ceremoni kryeministri Edi Rama tha se me 'Air Albania' është përmbushur një ëndërr që dukej e pamundur. - Më ndodh shpesh ta shoh veten në ëndërr sikur vrapoj pas një autobusi apo treni dhe gjithmonë e humbas. Kryeministri Edi Rama në inauguriin e kësja linje ka falënderuar rpesidentin turk Rexhep Taiyp Erdogan, ndërsa ka thënë se kjo ë. Në fakt, sipas një ankete të bërë online nga sajti Dreams Cloud, njerëzit janë më shumë të predispozuar të ëndërrojnë për ish-in sesa partnerin/en aktual. Mbrëmjen e djeshme, avioni i futbollistit, Emiliano Sala është gjetur i zhytur në detë. Kanali i Anglisë po goditet nga rrymat e forta detare dhe erërat, e me kaq kushte të këqija është e vështirë për të vazhduar kërkimin. Avioni është ideuar nga Elian Tanini dhe vjen si dhuratë për qytetin e Tiranës nga familja e pilotit dëshmor Bego Hoxha (1943 - 1974) si shenjë e kujtesës kolektive. Kuptoj se duhet të ketë probleme me motorin. 16 Nentor, 2019. Ne oren tre kishte mbaruar gjithcka, ai shtrihej dhe flinte per tu zgjuar fix ne oren 15:00. Fokat me gëzof janë një specie e mbrojtur me ligj, sepse numri i tyre është zvogëluar shumë. Zgjohu Ne Enderr, a song by Alban Skenderaj on Spotify We and our partners use cookies to personalize your experience, to show you ads based on your interests, and for measurement and analytics purposes. Rreshter britanik Craig Harrison ka shërbyer edhe në Irak e Afganistan ku edhe është traumatizuar duke u diagnostikuar se vuan me çrregullim të stresit post-traumatik (PTSD). Kur shkova në aeroport, avioni im po nisej. 1 of 2 "Është si një ëndërr e keqe"/ Babai i Sala në lot pas gjetjes së avionit: Nuk mund ta besoj babai-i-sala × Close. Pasi të gjithë pasagjerët dolën, avioni qëndroi i parkuar në aeroportin ndërkombëtar të Torontos, sigurisht me të gjitha pajisjet e fikura. Njihuni me parashikimin, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Rrëzohesh nga nje lartesi ne enderr, ja kuptimi ! Ëndrrat sikur rrëzoheni nga një lartësi, janë shumë të përhapura. Ka reaguar babai i futbollistit Emiliano Sala, pas lajmit për gjetjet e disa mbetjeve në Kanalin e Le Manshit, të avionit me të cilin po udhëtonte djali i tij. Pas tre muajsh nga vdekja e futbollistit 28-vjeçar në një aksident ajror, një tjetër tragjedi ka prekur familjen Sala. Babai i Emiliano Sala, futbollistit të zhdukur të Cardiff City-t, ka thënë se gjetja e aeroplanit që po e transportonte të birin e tij para se të zhdukej mbi kanalin anglez, është një ëndërr e keqe për të. Zakonisht ato burojnë nga situata të reja që shkaktojnë stres: një punë e re, frikë nga humbja, mungesa e fuqisë në një marrëdhënie ose gënjeshtra që mbahen të fshehura. Kripa është një përbërës shumë i dobishëm, që gjithashtu ndikon që ne të qëndrojmë të hidratuar dhe gjallë. Dy anije, duke përfshirë një të porositur nga AAIB, duke përdorur sonar kishin marrë pjesë në një kërkim të ri që mbulonte një sipërfaqe prej rreth katër milje detare. Përshtypja e parë që kam, duke qenë kaq afër, është se avioni duhet të bëjë shumë më tepër zhurmë sesa në fakt po bën. Cdo te thote te shikosh te vdekurin ne enderr. Dijetari Muhamed Uthejmini, Allahu e mëshiroftë, thotë: Më tregoi një njeri që kam besim në të, për një burrë që ia kishte pas ndaluar gruas së vet të jep lëmoshë çdo të mjeri që i troket në derë!. al publikon raportin sekret të Sigurimit të Shtetit i realizuar nëpërmjet Drejtorisë së Zbulimit pranë Ministrisë së Punëve të Jashtëme, (Drejtoria e V-të) i cili mban datën 15 maj 1972, ku agjentët e. Keni harruar fjalëkalimin tuaj? Rikupero fjalëkalimin. al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe Avioni me pasagjere shperthen ne flake pas momente pas uljes. Ne gjithashtu përdorim shërbime të ndryshme të jashtme, të tilla si Google Webfonts, Google Maps, Youtube dhe të tjera, për të përmirësuar ofertat tona. Avioni bën ulje emergjente, arsyeja do ju lërë pa fjalë "Për ca lekë të përdhosën emrin", nuk përmbahet aktori i njohur i Portokallisë: Ne po na. Si piloti David Ibotson dhe futbollisti argjentinas kanë humbur dhe hamendësohet të kenë vdekur. Për shkak të mjegullës, janë anuluar dhe ridestinuar një pjesë e. “Tërheqja e një avioni na ka mundësuar të tregojmë fuqinë e robotit, pavarësinë energjetike dhe të nxjerrë në pah një dizajn që është i përshtatshëm për përdorimet e tij. Në atë ditë të tmerrshme, një avion "DC-10" i linjës "American Airlines", u përplas në momentin kur po ngrihej nga toka, duke vrarë të gjithë pasagjerët dhe ekuipazhin. Dyshohet se klandestini ishte fshehur në pjesën e hapjes ilegalisht, ku me gjasë mendohet të ketë vdekur nga i ftohti. Dy anije të vogla kishin ditë që kërkonin avionin e humbur pas një peticioni të suksesshëm online për të rinisur kërkimet. Avioni i Emiliano Sala u zhduk nga radarët me 22 janar. Ai ka 11 vite që kryen fluturime të tilla. Ne fakt, shume veta qe enderrojne te kene raporte seksuale me nje partner/e te ndryshem, me pas ndihen ne faj dhe u vjen turp se si kane arritur te mendojne diçka te tille edhe pse ajo ka ndodhur ne enderr. Më shumë sesa një ëndërr ishte një makth, ajo që përjetoi 29-vjeçarja Jenna Evans, banore në San Diego, në Shtetet e Bashkuara. Nëse keni vite që i luteni universit për një makinë fluturuese, shumë shpejt nuk do të keni nevojë ta bëni këtë. Avioni i Turkish Airlines merr flakë në ajër. Pastaj me skeptrin e presidentit të botës në. Zakonisht ndodh me ato simbole të cilat janë deri diku të frikshme apo edhe ato të bukurat. Perqafimi ka dy forma komentimi:Kush sheh ne enderr se ka perqafuar dike dhe e ka perfshire me doren e tij,kjo aludon nje triumf. Avioni Boeing 737-800 po drejtohej nga kompania SkyUp, nga Ukraina, arriti të zbresë pa asnjë problem në aeroportin bregdetar. Tiffani Adams e kishte zënë gjumi në sediljen e rradhës së fundit dhe kur avioni zbriti, personeli i bordit, për arsye ende për t'u shpjeguar, nuk e vuri aspak re. E vetmja gje qe i mungon eshte dashuria e tij, Christine Daa, e cile eshte nje nga sopranot me te mira ne bote, e cila po kalon nje moment te veshtire ne martesen e saj. Rrëzohet avioni në Kongo, humbin jetën 27 persona. - Roland Dorozhani është shqiptari i vetëm që autoritetet zvicerane kanë pajisur me patentë fluturimi me velë. Nuk ka të mbijetuar në fatkeqësinë ajrore që ndodhi të martën, 10 kilometra në jug të aeroportit të Shkupit. Pas shumë kërkimeve të dielën janë gjetur në Kanalin Britanik pjsesë të tjera nga avioni në të cilën udhëtonte futbollisti argjentinas Emiliano Sala, i cili u zhduk nga radarët më 21 Janar. Gjithmonë pasi kemi parë një ëndërr, ua tregojmë personave më të afërt që na rrethojnë për të mësuar kuptimin e tyre. Rrezimi i nje avioni ne enderr mund te simbolizoje mosplotesimin e nje deshire apo plani. shtepia levizte sikur po shembej por nuk shembej. ishte pothujse nate ne enderr sikur po erresohej. Ne respektojme te drejten e autorit dhe per cdo material te huazuar kemi dhene kredite e duhura autorit. Tani po shqyrtohen hapat e ardhshëm, në konsultim me familjet e pilotit dhe pasagjerit, si dhe policisë. Nëse nuk po arrini të largoni ish-in nga mendja, nuk jeni të vetmit. Operacioni për të rimarrë aeroplanin që udhëtonte Emiliano Sala jashtë Guernsey mund të pengohej me ditë nga moti i keq. "Air Albania" kryen nesër fluturimin e provës ndërsa pasnesër pritet të kryejë fluturimin e parë komercial. Cfare dometenie ka nese shikon qenin ne enderr qe te sulmon. Dy anije, duke përfshirë një të porositur nga AAIB, duke përdorur sonar kishin marrë pjesë në një kërkim të ri që mbulonte një sipërfaqe prej rreth katër milje detare. Kjo është arsyeja përse shpesh, ëndrra që i kemi parë dikur i shohim të pasqyruara në realitet. Ramë dakord me psikologen dhe i folëm për dy orë, shkruan albeu. Ne kishim zgjedhur dashurinë. Prandaj, ky material ka për të qenë shumëpërmasor, nëse do të arrijë të japë një kontribut të çmuar për lirinë njerëzore. Parashikimi i yjeve. Panik dhe kaos në qiell, avioni humb kontaktin me qendrën by admin 17/09/2018 | 8:05 0 Posted in Lajme Dy avionë luftarakë janë lëshuar në qiellin italian ditën e sotme rreth orës 8. Mbyllni sytë tuaj dhe imagjinoni - Një ëndërr në Parajsë, një vendosje qetësie dhe shkëlqimi në zemër të Oqeanit Indian. Presim që Jonida të postojë foto të tjera për fansat e saj. Në një sondazh të realizuar së fundmi rreth ëndrrave më të zakonshme, 45 përqind e të intervistuarve thanë se kishin ëndërruar sikur kishin dështuar në një provim. Avioni me 196 persona në bord merr flakë gjatë zbritjes. Të paktën mund të them se po luaj për Barcelonën, skuadrën për të cilën kam dashur të luaj”, ka thënë 26 vjeçari që i kushtoi Barcelonës 22 milionë euro dhe ka një klauzolë shitjeje në kontratë prej 90 milionë eurosh. Madje, ai nuk më ka parë as në TV gjatë performancës, për shkak të emocioneve. Tiffani Adams e kishte zënë gjumi në sediljen e rradhës së fundit dhe kur avioni zbriti, personeli i bordit, për arsye ende për t’u shpjeguar, nuk e vuri aspak re. Avioni u zhduk nga radarët në 22 janar. Mbrëmjen e djeshme, avioni i futbollistit, Emiliano Sala është gjetur i zhytur në detë. Por, nuk është e vërtetë, ashtu siç besohet nga shumë, se nëse nuk zgjohesh në momentin pa goditur ende kokën,ëndërruesi do të vdesë. Dhe s’kishim frikë as po të binim në fund të detit , as bulevardeve të Athinës me një diell përvëlues mbi qafë. Gjërat nuk po shkojnë aq mirë sa doni ju, veçanërisht kur përballeni me pengesa. Shumë vëmendje i është përkushtuar faktit që avioni, një Boeing 737 MAX 8, ishte “fringo” i ri. Përderisa avioni ishte i lyer me bojë me ngjyrat kuqezi dhe me logon e kompanisë, arsyetoi drejtoresha e Albcontrol, atëherë kjo ishte provë se avioni ishte i Air Albania. "Kjo është një ëndërr e keqe", babai i futbollistit Sala flet për gjetjen e avionit të zhdukur. Tv Klan Përurohet “Avioni” te ish-Fusha e Aviacionit, Veliaj: Vepra ka vlerë artistike dhe estetike. Sigurisht, gjithçka varet nga permbajtja e endrres, por asnjehere nuk duhet te ndihemi ne siklet ose te frikesohemi. Ministria e Mbrojtjes së Sllovakisë, tha se gjatë stërvitjeve është rrëzuar një avion Mig-29, i prodhuar nga sovjetikët. shtepia levizte sikur po shembej por nuk shembej. Dy anije të vogla kishin ditë që kërkonin avionin e humbur pas një peticioni të suksesshëm online për të rinisur kërkimet. Kjo makinë ka 36 motorë të veçantë të ngritur në dy krahët 10 metra të gjatë. Për ne që jemi rritur në Tiranë dhe kemi pasur një fëmijëri modeste, lojërat. Yesterday the temperature dropped to seven degrees Celsius, which is the record low temperature for this time of year for the last 122 years, reports ITAR-TASS. Avioni spiun rus IL-20 ishte duke patrulluar në Mesdhe gjatë mbrëmjes së djeshme dhe kishte njoftuar afrimin në bazën e Latakias në orën 23:00. Panik dhe kaos në qiell, avioni humb kontaktin me qendrën by admin 17/09/2018 | 8:05 0 Posted in Lajme Dy avionë luftarakë janë lëshuar në qiellin italian ditën e sotme rreth orës 8. Pas shumë kërkimeve të dielën janë gjetur në Kanalin Britanik pjsesë të tjera nga avioni në të cilën udhëtonte futbollisti argjentinas Emiliano Sala, i cili u zhduk nga radarët më 21 Janar. By using our website and our services, you agree to our use of cooki. brenda 3 mujsh I kam par. Super Oferta per Maldive. Avioni A5 është i pajisur me parashutë me lehtësi të aksesueshme në rast emergjence. Fluturimet e para do të jenë drejt Stambollit, ndërsa “Air Albania” do të ketë destinacione të tjera në qytetet kryesore europiane si Roma, Londra apo Milano. Nga Gjergj Erebara, botuar në Shqip, 15 qershor 2014. Pastaj me skeptrin e presidentit të botës në. Vendi ku u gjet avioni i Sala në kanalin britanik. Avioni me të cilin sulmuesi argjentinas po udhëtonte drejt Cardiff u zhduk nga radarët. Fjala e Lirë është një uebfaqe, që merret me publikimin e shkrimeve, komenteve, opinioneve dhe analizave të ndryshme, me karakter kombëtar dhe mbarëshqiptar. Në një sondazh të realizuar së fundmi rreth ëndrrave më të zakonshme, 45 përqind e të intervistuarve thanë se kishin ëndërruar sikur kishin dështuar në një provim. Ne gjithashtu përdorim shërbime të ndryshme të jashtme, të tilla si Google Webfonts, Google Maps, Youtube dhe të tjera, për të përmirësuar ofertat tona. E imagjinoni do që brenda një pasditeje të pini kafe në Londër dhe një orë më vonë të jeni në Nju Jork? Kjo ëndërr duket se së shpejti do të bëhet realitet. Tre persona mbetën të vdekur dhe 3 të tjerë u plagosën si pasojë e përplasjes së një avioni të vogël me një helikopter në aeroportin pranë malit Everest. "Nuk mund ta besoj, është një ëndërr e keqe", tha Horacio Sala kur u kontaktua nga "Cronica TV' në shtëpinë e tij në Progreso. "Nuk kishin shans të shpëtonin, sepse avioni u përplas në sipërfaqen e detit me 150 km/h. Rreth tre muaj më. Mbrëmë pak para mesnate është kthyer nga Haga kryeministri në dorëheqje Ramush Haradinaj. Tiffani Adams e kishte zënë gjumi në sediljen e rradhës së fundit dhe kur avioni zbriti, personeli i bordit, për arsye ende për t'u shpjeguar, nuk e vuri aspak re. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful. I mire ne komandim Avioni i reziston shume mire hyrjes ne shtopor dhe eshte pothuajse e pamundur te futesh ne rrotullime pa vendosur plotesisht pedale nga njera ane dhe terheqje te dorezes plotesisht ne kendin kritik te ndeshjes; kjo njekohesisht ska asnje kuptim te kryhet. shqiptaret e perdoren ndergjegjen kombetare per te gjalluar te tjeret duke shkelur ne fyt frymen e dijes se vet…!" "koja eshte e atyre qe nuk e nuk kane…" si qendron e verteta e vizites se monika kryemadhit ne michigan-shba ?! "ne berzane zogjte i kishin varret ne ajer…!". Re: Takim ne tirane per vit te ri ?! do vi dhe una do vi dhe una do vi dhe una do vi dhe una do vi dhe una do vi dhe una do vi dhe una do vi dhe una /pf/images/graemlins/smile. Lehta (650 kg) dhe praktike, është lehtësisht i transportueshëm që nga dy krahët e saj, kështu që makina hyn në një rimorkio dhe një garazh. Mirë se vini! Hyni në llogarinë tuaj. Teksa avioni është zhytyr në det, në një prononcim për “Cronica TV” në Argjentinë, Horacio Sala u shpreh i pikëlluar: “Nuk mund ta besoj, kjo është një ëndërr, një ëndërr e keqe, unë jam i dëshpëruar. Kjo diçka është mikrograviteti. Robert Ndrenika, shprehet optimist dhe "i qetë" për gjendjen e tij në spital. Dhe kur gjejmë elemente të brendshëm, është provë se përplasja ishte e forte. A zbulojnë ëndrrat kur jemi të sëmurë? A është i fshehur në kujtesën tuaj, kodi i fshehtë i përjetësisë? A mundet truri juaj ta mposhtë kancerin? Ajo që dikur tingëllonte si marrëzi abstrakte, sot mund të provohet shkencërisht – që truri është kaq i fuqishëm, saqë mund ta shërojë trupin tuaj. Jeni te lutur qe te gjithe pa perjashtim te respektoni te drejtat e autorit. Amarda Toska ka udhëtuar së fundmi drejt Budapestit dhe shoqërues ka pasur të birin, Joelin. Burke, duke shtuar. Por avioni presidencial dërguar nga vetë Obama, më priste te oborri me qeska, bajga dhe xhama. al është një media online, që ka për qëllim informimin e paanshëm duke vënë profesionalizmin në plan të parë. Ai tha se këtë shumë e fitoi me numrat që i kishte parë në ëndërr 13 vjet më parë. Sot ne kemi një trashëgimi të mrekullueshme e lojrave bordit nga e gjithë bota. Ai ka 11 vite që kryen fluturime të tilla. Aman pas marrjes së vendimit rruga s’ka qenë e lehtë. brenda 3 mujsh I kam par. (Lexo këtu) Bëhet fjalë për babain e tij, Horacio Sala, i cili në një prononcim për Cronica TV në Argjentinë tha se nuk mund ta besonte që i biri nuk ishte më […]. Ish-deputeti socialist Eduard Ndocaj është bërë i njohur për publikun shqiptar si "kaubojsi" i Kuvendit. "Air Albania" kryen nesër fluturimin e provës ndërsa pasnesër pritet të kryejë fluturimin e parë komercial. Babai i Emiliano Sala, futbollistit të zhdukur të Cardiff City-t, ka thënë se gjetja e aeroplanit që po e transportonte të birin e tij para se të zhdukej mbi kanalin anglez, është një ëndërr e keqe për të. Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit. Toggle navigation. Avioni jugosllav me numër regjistrimi 11 ishte i dislokuar në aerodromin ushtarak të Zemunit, rreth 15–20 km në veri-perëndim të Beogradit. Faza e konsolidimit të saj në treg ka përfunduar dhe sipas studimeve tona momentalisht lexohemi nga një target grup i gjerë, kryesisht femëror, me shtrirje gjeografike në të gjithë Shqipërinë. Me kete bote te re, ai ka gjetur me ne fund nje vend ku muzika e tij mund te fluturoje. Megjithatë, pa kaluar në një filozofi të tillë, le të kujtojmë se ne kemi parë në ëndërr një lopë. BISEDA ME TË VDEKUR Nëse ëndërrohet se po bisedon me të vdekurin, fjalët e të vde- kurit, qofshin ato të mira ose të këqija, do të bëhen realitet. Këtë pasdite, në aeroportin e Rinasit është ulur një mjet fluturimi i kompanisë "Air Albania", për ceremoninë e inagurimit, ku prezent është edhe Kryeministri Edi Rama. Babai i yllit të futbollit argjentinas Emiliano Sala të dielën u zgjua për t'u goditur rëndë, pasi e njoftuan se avioni i zhdukur me të cilin kishte udhëtuar djali i tij, ishte gjetur. Mbrëmë pak para mesnate është kthyer nga Haga kryeministri në dorëheqje Ramush Haradinaj. Vjen nga URSS Antonov është një avion për transport strategjik i fabrikimit sovjetik. Avioni me të cilin ai po udhëtonte së bashku pilotin, ka humbur kontaktet me zyrën e kontrollit pak orë pasi është nisur nga Franca. 10 modele të thjeshta flokësh për festa - Content, Fashion, Beauty Jeni bere gati për festat e fund vitit? Mbase fustanin e keni gjetur ndërsa modelin e flokë ende?. Avionët A5 mund të mbështesin deri në 195 kg dhe shpejtësia maksimale e tij është 193km / h. Gjëmimi shuhet dhe unë zgjohem. Le Matin (1939) : Kur presidenti amerikan Roosevelt dhe Sekretari i Shtetit Cordell Hull përgatiteshin për të ndëshkuar Italinë për shkak të pushtimit të…. Avioni A5 është i pajisur me parashutë me lehtësi të aksesueshme në rast emergjence. Babai i yllit të futbollit argjentinas Emiliano Sala të dielën u zgjua për t'u goditur rëndë, pasi e njoftuan se avioni i zhdukur me të cilin kishte udhëtuar djali i tij, ishte gjetur. Avioni u zhduk nga radarët në 22 janar. Eshte nje parajse tropikale. - Përshëndetje! Kam parë në ëndërr motrën që banon jashtë. TRADHETARET Enver Hoxha e Ramiz Alia na nxorën nga Europa Ua kushtoj të Parëve të mi, Ejëllorëve (ose Radovanëve) të vjetër, dhe Gurakuqëve po aq Atdhetarë, që menduen, punuen e u salvuen për Shqipninë Europjane të Gjergj Kastriotit - Skenderbeut!. ka shume trafik ecim ngadale edhe jam ne stres jam. Një nga fatkeqësitë më të këqija në historinë e aviacionit, goditi Aeroportin O'Hare në Çikago në 25 maj të vitit 1979. Avioni u zhduk nga radarët në 22 janar. Vepra është 11 m i gjatë, thuajse sa gjatësia reale e një Avioni Mig që dikur gjendej shpesh në ish Fushën e Aviacionit. Vepra është 11 m i gjatë, thuajse sa gjatësia reale e një Avioni Mig që dikur gjendej shpesh në ish Fushën e Aviacionit. jen menjëherë. Pasi u mbush me karburant dhe u nis në fluturim, një Boeing 737 rus me 173 vetë në bord bëri ulje emergjente në qytetin siberian të Krasnoyarsk. Avioni është pritur me ceremoni të veçantë ku dy zjarrfikëse kanë hedhur ujë. Shperndaj ne Facebook Shperndaj ne Twitter Ekzistojnë disa ëndrra që përsëriten pa pushim, dhe nëse keni ëndërruar ndonjëherë sikur jeni duke fluturuar, jeni me vonesë të ndonjë ngjarje apo sikur hyni në ndonjë dhomë të zbrazët - nuk jeni të vetmit. Avioni i kompanisë së parë shqiptare të fluturimeve, është ulur pak çaste më parë në aeroportin "Nënë Tereza". Avioni që pashë në ëndërr ishte një i linjës ‘American Airlines’ … Fatkeqësia ndodhi 9 ditë pas fillimit të ëndrrave të Both, kur avioni ‘DC-10’ i ‘Amerikës Airlines’, u rrëzua pak pas ngritjes nga Çikago në orën 3 e 15 minuta në Çikago. Teksa avioni është zhytyr në det, në një prononcim për “Cronica TV” në Argjentinë, Horacio Sala u shpreh i pikëlluar: “Nuk mund ta besoj, kjo është një ëndërr, një ëndërr e keqe, unë jam i dëshpëruar. Fluturimet e para do të jenë drejt Stambollit, ndërsa "Air Albania" do të ketë destinacione të tjera në qytetet kryesore europiane si Roma, […]. Ankthi i tij u bë realitet. Ai tha se këtë shumë e fitoi me numrat që i kishte parë në ëndërr 13 vjet më parë. Dhe s’kishim frikë as po të binim në fund të detit , as bulevardeve të Athinës me një diell përvëlues mbi qafë. Për udhëtimin e tij, ai bleu ujë, një tortë Spiderman, një tualet foshnjash, dhe ushqime të tjera. Kuptoj se duhet të ketë probleme me motorin. Përderisa avioni ishte i lyer me bojë me ngjyrat kuqezi dhe me logon e kompanisë, arsyetoi drejtoresha e Albcontrol, atëherë kjo ishte provë se avioni ishte i Air Albania. ''Ne donim të provonim diçka që nuk ishte bërë kurrë më parë dhe javën e kaluar ia arritëm", komentoi Claudio Semini, i cili udhëhoqi. Sipas besimeve të përhapur në njerëz, të qarit në ëndërr ka disa kuptime, që nga dhimbja, marrja e një lajmi të mirë etj. 15 shkurt […]. Në këtë libër tregohet se sa bukur është të drejtosh një avion dhe të fluturosh sipër reve. Fjala e Lirë është një uebfaqe, që merret me publikimin e shkrimeve, komenteve, opinioneve dhe analizave të ndryshme, me karakter kombëtar dhe mbarëshqiptar. Shpesh ndodh që të shohim ëndrra, të cilat na mbesin në mendje. ” “Si shumë emigrantë të tjerë shqiptarë, babai im erdhi në Amerikë dhe bënte ç’ishte e mundur që ne të na jepte arsimin dhe edukimin më të mirë. Shperndaj ne Facebook Shperndaj ne Twitter Ekzistojnë disa ëndrra që përsëriten pa pushim, dhe nëse keni ëndërruar ndonjëherë sikur jeni duke fluturuar, jeni me vonesë të ndonjë ngjarje apo sikur hyni në ndonjë dhomë të zbrazët - nuk jeni të vetmit. Kuptoj se duhet të ketë probleme me motorin. Nuk ka të mbijetuar në fatkeqësinë ajrore që ndodhi të martën, 10 kilometra në jug të aeroportit të Shkupit. Në atë ditë të tmerrshme, një avion ”DC-10” i linjës “American Airlines”, u përplas në momentin kur po ngrihej nga toka, duke vrarë të gjithë pasagjerët dhe ekuipazhin. Aman pas marrjes së vendimit rruga s’ka qenë e lehtë. Ne Dosja AL do te gjeni lajme me te fundit rreth ' gjendet avioni i emiliano sala '. Te dy fillojne te grinden qe ne momentin e pare kur takohen dhe zbresin nga avioni me mendimin se nuk do te shihen me kurre. Panik dhe kaos në qiell, avioni humb kontaktin me qendrën by admin 17/09/2018 | 8:05 0 Posted in Lajme Dy avionë luftarakë janë lëshuar në qiellin italian ditën e sotme rreth orës 8. Rënia raportohet të ketë ndodhur rreth 35 km nga bregu sirian, pasi avioni po kthehej në bazën ajrore të Hmeimim të Rusisë, pranë Latakia. ishte pothujse nate ne enderr sikur po erresohej. Lehta (650 kg) dhe praktike, është lehtësisht i transportueshëm që nga dy krahët e saj, kështu që makina hyn në një rimorkio dhe një garazh. Paketa pushimesh shesin të gjithë: biletë avioni, hotel, transfertë. Mbrëmjen e djeshme, avioni i futbollistit, Emiliano Sala është gjetur i zhytur në detë. “Një natë më parë kishte parë ëndërr sikur avioni ishte rrëzua. Pages Other Community Enderr luleshtrydhesh Posts. Pas shume vite largimi nga Shqiperia, me ne fund shkela token shqiptare, ndersa u ndjeva jo keq ne aeroportin e Rinasit, qe nuk kishte ndonje dallim thelbesore nga normaliteti. Më pas avioni fillon të anojë nga ana e djathtë, ndërsa krahu i majtë ngrihej më shumë në ajër, shumë ngadalë dhe në fund avioni përplaset pingul me. May 01, 2019 · Kryeministri Edi Rama refuzoi titullin “Qytetar Nderi i Dibrës”, megjithatë kjo nuk e ka ndaluar Astrit Ademin që të heq dorë nga ideja e tij, madje premton se do t’i bëjë bust Edi Ramës. Në një sondazh të realizuar së fundmi rreth ëndrrave më të zakonshme, 45 përqind e të intervistuarve thanë se kishin ëndërruar sikur kishin dështuar në një provim. Pas këtij lajmi ka ardhur edhe një reagim prekës nga babai i futbollistit, Horacio Sala ku shprehet se po kalon momente shumë të vështira. Ëndrrat duhet t’i tregoni në mëngjes, ose më pas mbajini për vete, pasi sipas gojëdhënave, nuk është mirë që t’i ndani me njerëz të tjerë gjatë drekës e aq më tepër gjatë darkës. Rreth tre muaj më. Ish-presidenti amerikan, George HW Bush ka vdekur në moshën 94-vjeçare. Në të ftohtë, errësirë dhe pa pasur mundësinë që të komunikojë, kjo është fatkeqësia që i ndodhi një pasagjereje në bordin e një avioni të "Air Canada" në fluturim nga qyteti i Kebekut në Toronto. Oct 26, 2017 · Gjëmimi shuhet dhe unë zgjohem. Ky është horoskopi për ditën e hënë 2 shtator 2019 që Mega News sjell për ju. Një nga fatkeqësitë më të këqija në historinë e aviacionit, goditi Aeroportin O'Hare në Çikago në 25 maj të vitit 1979. Për ta ngritur ka nevojë për 6 reaktorë dhe mbështetet në 32 rr. Mbetjet e një avioni të vogël me të cilin udhëtonte sulmuesi argjentinas Emiliano Sala dhe piloti i tij janë gjetur në Kanalin Anglez. Tiffani Adams e kishte zënë gjumi në sediljen e rradhës së fundit dhe kur avioni zbriti, personeli i bordit, për arsye ende për t'u shpjeguar, nuk e vuri aspak re. Kryeministri Edi Rama në inauguriin e kësja linje ka falënderuar rpesidentin turk Rexhep Taiyp Erdogan, ndërsa ka thënë se kjo ë. Avioni i parë dhe i vetëm i Air Albania, i cili më parë kishte shërbyer nga tajlanda deri në Bosnje, Turqi e Greqi, u pagëzua me emrin "Lasgushi". Avioni i parë i "Air Albania", kompania e parë ajrore shqiptare, u ul pasditen e së premtes në aeroportin e Rinasit, Airbus 319, që si stemë ka flamurin shqiptar. Së fundmi, Ami ka bërë një udhëtim në Budapest dhe falë postimeve në instastory të saj vihet re që nuk është vetëm, por shoqërohet nga vogëlushi i saj, Joeli. Pasi u ul avioni, një varkë na çoi në fshat. Nov 13, 2016 · Ëndërr - Këngë për fëmijë https://www. Inxhinierët sovjetikë e ideuan në fund të Luftës së Ftohtë, si një mjet që do t. Ëndrra mund të jetë duke ju paralajmëruar se jeni duke bërë një gabim në marrjen e një vendimi. Si piloti David Ibotson dhe futbollisti argjentinas kanë humbur dhe hamendësohet të kenë vdekur. Në traditën shqiptare thonë se "çfarë flet ditën, sheh ëndërr natën"! Megjithatë, edhe shkencëtarët pranojnë se në ëndrra mund të fshihen disa sekrete, sidomos të gjendjes emocionale të individit. Më vjen jashtëzakonisht mirë që “Air Ablania” është një vepër kuq e zi, një vepër kombëtare një fryt i arrirë në këtë që për ne është vitit i Gjergj Kastriotit. Ky burrë nuk i ka larë dhe prerë flokët e tij prej 40 vitesh. Pas gjetjes së rrënojave të avionit me të cilin udhëtonte futbollisti Emiliano Sala, ka reaguar babai i tij, Horacio Sala. Gjatë uljes, avioni është pritur me dy zjarrfikëse që kanë hedhur ujë. 30 pasi një avion Antonov i Ukrainës humbi kontaktet me me autoritetet e kontrollit të trafikut ajror. Pamjet dramatike tregojnë se si një avion me 196 udhëtarë në bord ka marrë flkaë menjëherë pasi ka zbritur në aeroportin e Sharm El Sheikut, në Egjipt. Babai i yllit të futbollit argjentinas Emiliano Sala të dielën u zgjua për t'u goditur rëndë, pasi e njoftuan se avioni i zhdukur me të cilin kishte udhëtuar djali i tij, ishte gjetur. Për disa ditë u përdor si charter personal i kryeministrit Rama, i cili hipte dhe zbriste prej aty çdokënd që do t'i shërbente sadopak për propagandën e tij se më në fund ngritëm. Së fundmi ka postuar një foto nga avioni që po udhëton. Ne e përdorim kripën për çdo gjë, që prej ushqimit e deri tek pastrimi i rrugëve të ngrira në kohën e dimrit. TIRANË- Ka nisur në aeroportin e Rinasit ceremonia e inaugurimit te kompanise se pare ajrore shqiptare Air Albania. Për ta ngritur ka nevojë për 6 reaktorë dhe mbështetet në 32 rr. Avioni që pashë në ëndërr ishte një i linjës "American Airlines" … Fatkeqësia ndodhi 9 ditë pas fillimit të ëndrrave të Both, kur avioni "DC-10" i "Amerikës Airlines", u rrëzua pak pas ngritjes nga Çikago në orën 3 e 15 minuta në Çikago. Zbriti motra me vajzën në krah. Avioni ushtarak, barkzgavërt, Krrok si korbi. Ka mundesi qe perqafimi te aludoje per permirsim dhe ndreqe te njerezve,apo ardhjen e dikujt qe nuk ka qene i pranishem. Be the first to know and let us send you an email when Super Videos Albania posts news and promotions. Më pas avioni fillon të anojë nga ana e djathtë, ndërsa krahu i majtë ngrihej më shumë në ajër, shumë ngadalë dhe në fund avioni përplaset pingul me. Shoqëria njerëzore është shoqëruar gjithmonë nga sfida që I ka bërë mjedisi rrethues nëpërmjet elementeve të përsosur të saj. 3 shenjat e horoskopit që i bëjnë të vuajnë partnerët e tyre. Për takimin, tjetër ëndërr kisha,Tjetër doli, siç u ndodh në botëËndërrova në kulm të trëndafiltaSi një verë a trëndafil në gotë. Po te kishe lindur ne Gjakove ishte edhe dicka me shume. Dy pilotët e një avioni ranë në gjumë njëkohësisht ndërsa drejtonin një avion në ajër, zbuloi një raportim alarmues periodik i Autoritet të Aviacionit Civil në Britaninë e madhe. Rrèzòhet avioni në mes të fluturimit, humbin jetën 24 persona. Para dy netësh pashë sikur do të shkoja te motra ime në Greqi dhe po merrja avionin. Nëse shihni dhëmbët në ëndrrat tuaja, bëjini vetes këto pyetje: Si ndiheni për dhëmbët tuaj? Ne i përdorim dhëmbët për të ushqyer trupin. Kjo është arsyeja përse shpesh, ëndrra që i kemi parë dikur i shohim të pasqyruara në realitet. 3 shenjat e horoskopit që i bëjnë të vuajnë partnerët e tyre. Kjo makinë ka 36 motorë të veçantë të ngritur në dy krahët 10 metra të gjatë. Me këtë tregim ne tashmë hyjmë në një rubrikë Thumbojmë dhe qeshim. 15 shkurt […]. Te dy fillojne te grinden qe ne momentin e pare kur takohen dhe zbresin nga avioni me mendimin se nuk do te shihen me kurre. Kohët e fundit në një ekspozitë në shtetin Uiskonsin u demonstruan disa projekte të reja. Keni harruar fjalëkalimin tuaj? Rikupero fjalëkalimin. Mediat e huaja raportojnë se 2 anëtarë të ekuipazhit mbetën të vdekur dhe 43 persona të tjerë u plagosën si pasojë e rrëzimit të një avioni Antonov An-24, i linjës ajrore Angara. Nëse në ëndërr shihni sikur bëni një udhëtim për diçka të caktuar tregon se diçka është jashtë rendit të jetës tuaj. Avioni 'Piper Malibu N264DB' që po udhëtonte Sala dhe piloti, David Ibbotson u zhduk më 21 janar mbi Kanalin Anglez. Ëndrrat zakonisht kanë një porosi, që i dedikohet personit që e sheh. Fluturimet e para do të jenë drejt Stambollit, ndërsa "Air Albania" do të ketë destinacione të tjera në qytetet kryesore europiane si Roma, Londra apo Milano. Ka mundesi qe perqafimi te aludoje per permirsim dhe ndreqe te njerezve,apo ardhjen e dikujt qe nuk ka qene i pranishem. Por avioni presidencial dërguar nga vetë Obama, më priste te oborri me qeska, bajga dhe xhama. Në një prononcim për Cronica TV në Argjentinë, ai u. Po qe se një ëndërr përsërit herë pas herët në një interval të shkurtë javor, personin që e sheh i jep një porosi se duhet urgjentisht ta zgjedh një problem me të cilin është i ngarkuar. Avioni, stafi… të gjithë duken gati një ditë para fluturimit të parë. Kur te desha, coja dashurie me nje grua te marre, e mehalla jeohnte nga shpifjet. - Roland Dorozhani është shqiptari i vetëm që autoritetet zvicerane kanë pajisur me patentë fluturimi me velë. Dritëro Agolli - Ja kështu, ti erdhe, ndenje, ikeDhe sikur këtu nuk ishe kurrëS'erdhe si e dashur, por si mikeThjesht si vizitore tek një burrë. Në Asamblenë e Kombeve të Bashkuara u prita, sikur të isha ufo i largësive qiellore me galaktika. Ne ato caste te litareve te gjate te anktheve, ne e dinim se kishim gjuhen shqipe qe sfidonte gjithecka ,qe ngrihej mbi politken dhe mashkrimin,mbi dhunen dhe burgun. Lajm Faqet. Nëse shihni dhëmbët në ëndrrat tuaja, bëjini vetes këto pyetje: Si ndiheni për dhëmbët tuaj? Ne i përdorim dhëmbët për të ushqyer trupin. Avioni i parë i "Air Albania", kompania e parë ajrore shqiptare, u ul pasditen e së premtes në aeroportin e Rinasit. Fluturimet e para do të jenë drejt Stambollit, ndërsa “Air Albania” do të ketë destinacione të tjera në qytetet kryesore europiane si Roma, Londra apo Milano. ka shume trafik ecim ngadale edhe jam ne stres jam. Kohët e fundit në një ekspozitë në shtetin Uiskonsin u demonstruan disa projekte të reja. Fluturimet e para do të jenë drejt Stambollit, ndërsa “Air Albania” do të ketë destinacione të tjera në qytetet kryesore europiane si Roma, […]. Avioni jugosllav me numër regjistrimi 11 ishte i dislokuar në aerodromin ushtarak të Zemunit, rreth 15–20 km në veri-perëndim të Beogradit. Dhe s’kishim frikë as po të binim në fund të detit , as bulevardeve të Athinës me një diell përvëlues mbi qafë. Meqenëse këto shërbime mund të kenë qasje në të dhëna të tilla si adresa juaj e IP, ne ju japim mundësinë për ta parandaluar këtë. E imagjinoni do që brenda një pasditeje të pini kafe në Londër dhe një orë më vonë të jeni në Nju Jork?. Ne Dosja AL do te gjeni lajme me te fundit rreth ' gjendet avioni i emiliano sala '. Madje, ai nuk më ka parë as në TV gjatë performancës, për shkak të emocioneve. une kam perhere nej enderr me shfaqet shume shpesh edhe eshte si te thuash e njejta teme po ne vende te ndryshme. Komentimi i endrrave Ibn Sirin. Please Wait 0 %. “Një natë më parë kishte parë ëndërr sikur avioni ishte rrëzua. Te gjitha materialet qe serviren ne kete faqe jane origjinale dhe cdo riprodhim i tyre ne cdo forme pa pelqimin tone konsiderohet shkelje ligjore. endrra eshte kjo: jam ne makine me njerez te aferm edhe ka ndodhur nje gje e keqe (nje here me kujtohet qe sikur po iknim nga lufta ne kosove, nje here ne tirane afer ures me gura) edhe eshte nje varg i madh makinash. Për shkak të mjegullës, janë anuluar dhe ridestinuar një pjesë e. Pasi të gjithë pasagjerët dolën, avioni qëndroi i parkuar në aeroportin ndërkombëtar të Torontos, sigurisht me të gjitha pajisjet e fikura. Ka mbërritur në Rinas ardhur nga Stambolli, avioni i parë i kompanisë së shtetërore shqiptare, Air Albania, një Airbus 319. Kripa është një përbërës shumë i dobishëm, që gjithashtu ndikon që ne të qëndrojmë të hidratuar dhe gjallë. Përpjekjet për krijimin e një baterie që të mund të verë në lëvizje automobilët pa përdorur fare benzinë i kanë bërë inxhinjerët të mendojnë edhe për krijimin e një avioni elektrik. Në pamjet e publikuara në mediat ajo shihet teksa shoqërohet nga avioni nga policia dhe futet në një minibus. Ne Dosja AL do te gjeni lajme me te fundit rreth ' gjendet avioni i emiliano sala '. Ne fakt, shume veta qe enderrojne te kene raporte seksuale me nje partner/e te ndryshem, me pas ndihen ne faj dhe u vjen turp se si kane arritur te mendojne diçka te tille edhe pse ajo ka ndodhur ne enderr. Kur kthehet e ema per ta marre, ata kuptojne se si ka ndikuar ajo ne jeten e tyre dhe vendosin qe ta mbajne. For many days dense clouds surrounded the DajtiMountain. Fluturimet e para do të jenë drejt Stambollit, ndërsa “Air Albania” do të ketë destinacione të tjera në qytetet kryesore europiane si Roma, Londra apo Milano.